Карусель Сезонов Ирина Кац

Podobno każda porządna hafciarka powinna wyszyć zestaw pór roku, więc i ja rozglądałam się za wzorem, albo zestawem wzorów dla siebie.  I dopóki nie zobaczyłam „Pór roku” Iriny Kats, o żadnym wzorze nie pomyślałam, że to TEN. Zamówiłam go w przedsprzedaży, zanim jeszcze był gotowy i niedługo potem mogłam go wydrukować i zacząć wyszywać.

Wzór jest dość duży jak na wory z Rosji, ma 75 kolorów, a pory roku rozmieszczone są w nim w formie wianka. Brzmi ekscytująco? No dobra, wiem że nie, ale i tak projekt w całości jest śliczny.

Pory roku Irina Kats

Irina Kats stworzyła ten wzór na podstawie ilustracji Anny Pietunowej. Powstał kilka tygodni temu i gdy go zamawiałam był nadal na etapie tworzenia. Co zrozumiałe nie było też żadnego gotowego haftu, który mogłabym obejrzeć i zdecydować czy końcowy efekt wystarczająco mi się podoba. Mimo to kupiłam, zaczęłam wyszywać i jestem szczęśliwie zauroczona.

Tym bardziej, że w międzyczasie pojawił się gotowy haft jednej z super szybkich hafciarek rosyjskich, który Irina Kats zaprezentowała na swojej stronie.

Pory roku Irina Kats Карусель Сезонов Ирина Кац

Na razie to tyle o porach roku. Na zdjęciach jest wstęp do wiosny. Jej drugą część i lato chciałabym pokazać na przełomie lata i jesieni. Niech moc będzie ze mną!

uściski

Share: