Виктория Ивченко - Bożonarodzeniowe spotkanie

Są takie wzory, które opowiadają historię. Patrzysz na nie i masz wrażenie, że to kadr wyrwany z bajki. Poruszają wyobraźnię i podsuwają pytania o to co było wcześniej i co stanie się za chwilę z bohaterami obrazka. Masz potrzebę jak najszybciej ich ożywić i przekonać się czy znajdziesz odpowiedzi. No i zapał do wyszywania nie maleje. W końcu każdy jest ciekaw końca dobrej opowieści. Też tak masz?

Рождественские встречи Виктория Ивченко

Więc co ta dziewczynka robi w Boże Narodzenie w lesie? I skąd wziął się koło niej lisek?

___

Viktoria Ivchenko | Виктория Ивченко jest bardzo popularną rosyjską projektantką autorskich wzorów haftu i ja też uległam urokowi jej prac. Poza Bożonarodzeniowymi spotkaniami i Francuzką, kończę jeszcze haft Wiosenna fantazja. Wiadomo, z dziewczynką w roli głównej!

Рождественские встречи Viktoria Ivchenko

Praca nad haftem

Uwinęłam się z tą pracą dość szybko, choć wyszywanie trochę skomplikowały kontury i french knoty. Backstitche tym razem robiłam na bieżąco. Gdybym zostawiła je na koniec, haft leżałby miesiącami czekając, aż znowu się za niego zabiorę. A podobnie jak we Francuzce tej samej autorki, jest ich tu do zrobienia dość dużo i w kilku kolorach.

Jedyna trudność jaka pojawiła się przy wyszywaniu to rozróżnienie kolorów linii backstitchy zaznaczonych na wydrukowanym wzorze graficznym. Przez zastosowanie dwóch podobnych odcieni niebieskiego, albo zbliżonych czerwonego i pomarańczowego musiałam sprawdzać na zdjęciach gotowego haftu, jaki kolor powinien się w danym miejscu pojawić.

Виктория Ивченко Рождественские встречи

Wzór wyszyłam na lnie obrazkowym Permin of Copenhagen 32ct w kolorze miętowych 203.

Lubię wyszywać na lnie. Regularnie korzystam z dwóch najpopularniejszych tj. z Belfastu z firmy Zweigart i z lnu obrazkowego Permin. I pasują mi oba chociaż są między nimi różnice. Belfast jest miękki, a jego nici cienkie. Jest dzięki temu przyjemny w dotyku i bardziej lejący, o ile len w ogóle może być lejący. Len obrazkowy Permin jest sztywny i gruby, gorzej się prasuje, ale jest mniej skłonny do wyłażenia z ramy czy tamborka. To jedyna tkanina, na której w czasie wyszywania wyginają mi się igły.

Viktoria Ivchenko Рождественские встречи

Виктория Ивченко – Рождественские встречи

Viktoria Ivchenko – Bożonaarodzeniowe spotkania
Len obrazkowy Permin of Kopenhagen 32ct
kolor miętowy 203
Rozmiar: 121 x 162 krzyżyki
32 kolory DMC + 2 kolory łączone
Cena: 350 rubli, czyli około 20 zł (kurs rubla z 2018r)
lipiec 2018

Viktoria Ivchenko Bożonarodzeniowe spotkanie

Share: