Jak dodać komentarz w disqus

Dziewczyny, dziś podrzucę Wam instrukcję jak dodać komentarz w disqus bez logowania i zakładania konta. Krótko i zwięźle z kilkoma obrazkami. A potem powiem Wam dlaczego ten disqus , przyprawiający mnie i Was o ból głowy chcę mieć i dlaczego zależy mi, żebyście go mimo wszystko polubiły.

To zaczynamy.

Pod artykułem, który chcesz skomentować zobaczysz formularz. W kilku miejscach pojawią się w nim linki do zalogowania się lub zarejestrowania. Jeśli chcesz dodać komantarz jako gość, po prostu je zignoruj.

Jak dodać komentarz w disqus bez logowania i rejestracji

Krok 1 i 2: Wpisz swój komentarz i imię. O, w tych miejscach:

Jak komentować przez disqus bez logowania

Gdy będziesz uzupełniać imię, formularz rozwinie się i zobaczysz więcej opcji. Krok 3: Musisz jeszcze wpisać swój mail i zaznaczyć ptaszkami trzy z czterech pól – to krok 4. Dwa pierwsze ptaszki to zwykłe zgody dotyczące polityki prywatności, cookies itp. Ostatni to deklaracja, że piszesz jako gość – bez logowania do disqus.

Gdy to wszystko będzie za Tobą, możesz wysłać komentarz, klikając tą bladą, szarą strzałkę w dolnym prawym rogu. I prawie voila. Jeszcze tylko moderacja, ale tym nie zaprzątasz już sobie głowy. To moja działka.

 

Jak dodać komentarz w disqus

Gdy dodajesz komentarz w disqus bez logowania, musi niestety zostać ręcznie zaakceptowany przeze mnie. Takie są zasady tego systemu. Ręczne akceptowanie nieco opóźni pojawienie się komentarza pod tekstem. Staram się jednak regularnie zaglądać do panelu administracyjnego, więc nie powinno potrwać to zbyt długo.

Jeśli zdecydujesz się założyć konto w disqus, Twoje komentarze będą pojawiać się od razu, bez czekania na moderację.

Nowe kolory muliny DMC

Disqus na początku bywa oporny i ciężki i do polubienia i do zaprzyjaźnienia się. Dostałam sporo informacji na maila, na Instagramie i Facebooku, że mimo prób, cały czas nie wiecie jak dodać komentarz. Stąd ta instrukcja.

Chciałabym zachować ten system komentarzy (jak się okazało nie aż tak przyjazny użytkownikom) z jednego prostego powodu.  Mając konto na disqus, dostaję powiadomienia na mail o Waszych komentarzach i o odpowiedziach na moje własne komentarze na innych blogach, które mają ten sam system. Niczego nie przegapiam i nie muszę zapamiętywać gdzie i co wpisywałam. Disqus robi to za mnie.

___

Jeśli jednak okaże się nie do przejścia dla Was, zmienię go na coś prostszego w obsłudze.

___

Daj koniecznie znać czy ta instrukcja wystarczająco wyjaśniła jak dodać komentarz w disqus i oswoiła trochę tego potwora 🙂 Możesz do woli wpisywać komentarze, testować, próbować i sprawdzać pod tym tekstem jak to wszystko działa. Mam nadzieję, że przyda się w przyszłości, bo coraz więcej blogów przenosi się z bloggera na wordpress z komentarzami disqus.

Share: