Shaman Laurie Prindl :: Haft Krzyżykowy

Co to jest HAED? Amerykańska pracownia, w której z ilustracji artystów z całego świata powstają wzory haftu krzyżykowego. Wzory są zazwyczaj duże, mają nawet po kilkaset tysięcy krzyżyków, więc praca nad nimi to zabawa na lata. Wyzwanie? Zdecydowanie tak, bo do tego żeby zobaczyć namacalne efekty dłubania potrzeba tygodni, a czasem miesięcy. Jak zmotywować się do nie odkładania haftu na dno szuflady gdy po trzech miesiącach nadal widać tylko jakąś nieokreśloną szaroburą plamę? O tym co mi pomaga w walce ze znużeniem projektem napiszę niedługo w innym poście.

Praca nad Shamanem to efekt kilku tygodni przetrząsania Internetu, poszukiwania i wybierania. Zawsze, przy każdym nowym, nawet małym projekcie mam problem z decyzją: co teraz zacząć? Tyle ładnych wzorów – tak mało czasu. Wybieranie trwa długo, ale dzięki temu mam prawie pewność, że po kilku miesiącach wyszywania nie dojdę do wniosku, że wzór już mi się nie podoba.

SHAMAN

Autor ilustracji: Laurie Prindle
Projekt wzoru: Heaven and Earth Designs (HAED)
Wielość: 400 x 350xxx
Kolory: 87
Tkanina: Lugana 25ct
Start: lipiec 2015

Do tej pory hafty krzyżykowe, które robiłam miały przeważnie około 30-40 kolorów. Ten wzór ma ich 87, więc dosyć często trzeba zmieniać muliny. Nie jest to tak dokuczliwe jak wydawało mi się, że będzie przed rozpoczęciem haftowania, tyle że rzeczywiście przy tak dużych projektach warto dobrze zorganizować sobie wszystkie potrzebne do nich rzeczy.

Lugana (len + wiskoza) sprawdza się świetnie i do następnych dużych wzorów haftu, szczególnie bez tła, też skorzystam właśnie z niej.

Shaman jest jednym z serii Painted Ponies, czyli (Po)malowanych kuców. Te dwa poniżej War Pony i Masai War Pony podobnie jak Shaman mówią do mnie „zrób nas też”.

 

Share: