Backstitch'e :: Haft Krzyżykowy Psy Suzy's ZOO

Po prawie dwóch latach krzyżykowania piesków, dotarłam wreszcie do etapu konturów, które robi się backstitch – ami. Wzór został zamówiony przez moją mamę, jako uzupełnienie haftu z kotami, który dostała ode mnie wiele lat temu. Miał być prezentem na urodziny – gotowym w zeszłym roku. Co się odwlecze to nie uciecze – roczne opóźnienie przy hafcie krzyżykowym to przecież nie tak dużo 🙂

Wags & Whiskers

Pierwowzorem wzoru piesków jest grafika Suzy Spafford z serii Wags & Whiskers.

Wzór ma wielkość 180×120 krzyżyków i około 30 kolorów. Nie jest duży, ale cała jego powierzchnia wymaga zmagań z konturowaniem backstitch – ami. Haftuję go na Aidzie 18ct, chociaż do wzorów bez tła nie będę już używała tkanin typu Aida lub podobnych z dużymi dziurkami, bo odbiera to urok haftowi.

Backstitch-e

Fragment krzyżykowych psiaków jeszcze w trakcie wyszywania i bez backstitch -y:

 

A tutaj już pierwszy kudłacz z konturami:

Haft Krzyżykowy Psy Suzy's ZOO

Hafty z psami

Jestem wielką fanką psów (nawet moja praca jest z nimi związana) i nieustannie rozglądam się za psiejskimi wzorami. Ale w przeciwieństwie do wzorów kocich, psich interesujących projektów jest niewiele. Z tych, na które trafiłam za serce złapał mnie obraz Shepherd’s Chief Mourner Edwina Landseer. Wzór do niego został opracowany przez Heaven and Earth Design i 400 pierwszych krzyżyków już się pojawiło.

Share: