Renato Parolin wzory haftu krzyżykowego

Znacie to przyjemne uczucie, kiedy patrząc pierwszy raz na projekt albo ilustrację , od razu wiecie  kto jest jego autorem? Gdy znajoma  kreska, estetyka albo jakiś drobiazg, bez cienia wątpliwości pozwala dopasować nazwisko do obrazu?

W naszym krzyżykowym świecie mamy kilkoro tak rozpoznawalnych projektantów, że nie da się ich pomylić z nikim innym. Z niektórymi z nich jest mi bardzo po drodze.

Renato Parolin

Renato Parolin przyciąga mnie od kilku lat jak magnes. Jego projekty są proste, stylistyką przypominają twórczość ludową i zupełnie nie czuć w nich włoskiego temperamentu. Kilkoma kolorami, w spójny i charakterystyczny sposób, łączą elementy związane z naturą, roślinami i zwierzętami.

Haft ma tytuł Quanta bellezza!

Minęło sporo czasu od dnia w którym postawiłam w nim pierwsze krzyżyki. Zaczęłam jak zawsze z animuszem, że oczywiście z palcem w nosie w dwa tygodnie  i właściwie to już od samego początku widać koniec.  A potem  zajrzałam na stronę HAED, potem na ebay, a kolejne potem do Cross Stitchera.

I zanim Renato Parolin wrócił pod igłę, mój animusz i entuzjazm dał o sobie znać jeszcze 11 czy 12 razy, zwiększając i tak pokaźną już liczbę work in progress. Życie.

Rozpoczęty Parolin przeleżał w szafie kilka miesięcy, ale w końcu się doczekał.

Wzór

Wzór jest łatwy, a do jego zrobienia potrzeba tylko 9 kolorów muliny. Backstitchy jest niewiele i trzeba nimi wykonać tylko małe fragmenty gałązek. Do wyszywania wybrałam len Belfast 32 ct w kolorze naturalnym, a żeby nie było za łatwo wyszywam co jedną nić tkaniny, jednym pasmem muliny.

Krzyżyki są maleńkie, ale w przeciwieństwie do tego jak z takimi maciupami szło mi przy wzorze Belle & Boo tutaj i one i ja dajemy radę. Odpada tylko krzyżykowanie wieczorami przy sztucznym świetle. Wysiłek dla oczu jest wtedy za duży a rano okazuje się, że wieczorne krzyżyki wyszły koślawe.

Renato Parolin ma swoją stronę i bloga , prowadzi też profile na Facebooku i Instagramie. Strona jest po włosku, ale można ją za pomocą jednego kliknięcia łatwo przetłumaczyć na polski. Zamieszczone są na niej na katalogi z wzorami. A zakupy można w razie potrzeby zrobić na Etsy

Na naszych polskich blogach nie widziałam prac na podstawie wzorów tego autora. Może przegapiłam. A może po prostu nie jest u nas zbyt popularny?

Macie takich ulubionych autorów wzorów, że po jednym spojrzeniu na pracę wiecie, że to ten? A może macie takich wcale nie charakterystycznych, ale są w waszej TOP 10 i chętnie do nich wracacie? Dajcie znać! Przyda się świeża garść inspiracji.

Do następnego!
Monika

Share: