Psy haft Suzy's Zoo

Po haniebnej i wstydliwej ilości lat pieski z serii Suzy’s Zoo doczekały się ostatniego backstitcha. W końcu. Kto by przypuszczał, że wyszywanie wymaga aż tyle samodyscypliny!

Przez te wszystkie lata wyszywania przeszłam wszelkie możliwe hafciarskie nałogi. Zachłysnęłam się wyszywankowymi możliwościami, łapałam się wszystkiego co ładne, kolekcjonowałam wzory i spędzałam niezliczone godziny w Interncie przeglądając projekty. Zamiast po prostu wyszywać. A niech to!

Z tego wszystkiego na dysku miałam zapisanych tysiące wzorów (bez kitu), rozpoczętych kilkanaście robótek bez widoków na ukończenie którejkolwiek z nich w przyzwoitym czasie i całe morze zmarnowanych godzin przed kompem.

Psy wzór haftu Suzy's Zoo

Haft krzyżykowy Psy Wags & Tails

W dokończeniu piesków pomógł mi blog. Od początku jego istnienia założyłam sobie, że będę publikować post przynajmniej raz w miesiącu i pokazywać postęp w którejś z moich wyszywanek. I co? Od startu plan okazał się niezłym wyzwaniem. Okazało się, że przez miesiąc tak naprawdę nic się nie zmianiało. A już na pewno nie na tyle, żeby nadawało się na nowy wpis. Blog zmierzył mi krzyżykową wydajność i otworzył oczy 🙂 wow 🙂 Krzyżyków naprawdę nie przybywało, w przeciwieństwie do wzorów na dysku.

Na szczęście to za mną. Nie przeglądam wszystkich możliwych stron i nie zapisuje każdego ładnego projektu na dysku. Nie kupuje też czasopism ani wzorów przez internet jeśli w najbliższym czasie nie zamierzam ich wyszyć. Wreszcie mam spokój. Wiem co podoba mi się naprawdę i co rzeczywiście wyszyję.  I czuję ulgę bo presja czasu przestała mi ciążyć. Znasz to powiedzenie: tak mało czasu, tak dużo wzorów, co nie? Not anymore.

Haft krzyżykowy Psy Suzy’s Zoo

Wzór haftu powstał na podstawie ilustracji Suzy Spafford z serii Wags & Whiskers. Zdjęcia z kolejnych etapów wyszywania pokazywałam w pierwszym wpisie o tym projekcie.
Haft Krzyżykowy Psy Suzy's ZOO
Haft wyszyłam na Aidzie 18ct, ale nadal podtrzymuję, że w przyszłości do wzorów, które nie mają zahaftowanego tła, Aida nie będzie dla mnie pierwszym wyborem. Wolę len.
Wielkość: 180×120 krzyżyków
30 kolorów DMC + 2 łączone
Krzyżyki i backstitch
Aida 18 ct


Haft krzyżykowy i psy to moje dwie największe pasje. I jeszcze górskie wędrówki z psem. Całe życie ze zwierzakami.
Z wykształcenia i zawodu jestem psychologiem zwierzęcym. Na co dzień pracuję z psami i kotami, a po godzinach wyszywam psy albo chodzę po górach … z psem. Wiadomo. To jeszcze nie koniec psich haftów 🙂

Moje następne typy:

  

Pierwszy i trzeci wzór stworzyła Nadezhda Nagornaya a środkowy Ekaterina Nemshilova. I który wyszyć?

uściski

Share: