Czerwony kapturek Elena Shirokova

Jest taka rosyjska malarka, specjalistka od akwarel, która przyciąga projektantki wzorów jak  lep. Na podstawie jej prac powstało już kilkadziesiąt schematów, a w kolejce do opracowania czekają następne wykupione ilustracje.

Jest tam seria prac z bohaterami Muminków, z bajek o Totoro, seria zwierzęca, i dwie najpiękniejsze. Ptaki i ilustracje do klasycznych bajek m.in. Andersena.  Artystka prezentuje prace pod pseudonimem Tateshi Yokotaishi.

Tateshi Yokotaishi - Ptaki

Część akwarel z serii ptasiej Tateshi Yokotaishi. Źródło

Jeśli zaglądasz czasem na mój blog, to pewnie wiesz, że ostatnio utonęłam zupełnie w pracach rosyjskich projektantek. Śledzę pojawiające się nowości i czasem coś kupuję. Choć nie ma co ukrywać, pod koniec roku czasem zmieniło się w często. Wszystko przez Czarny Piątek i Fabrykę Życzeń.

Na Czarny Piątek byłam przygotowana. Wiadomo. Za to w projekcie Fabryka Życzeń brałam udział pierwszy raz.

Co to były za emocje 🙂

krasnaya shapochka elena shirokova

Fabryka Życzeń

Fabryka Życzeń odbywa się dwa razy w roku. Na czym polega?
Ilustratorzy publikują w evencie zdjęcia swoich prac, a hafciarki wspólnie je kupują, płacąc po 100 rubli czyli około 6zł każda bezpośrednio artyście. Jeśli zbierze się minimalna liczba chętnych do wyhaftowania i opłacenia obrazka, ilustrator przekazuje swoją pracę tej projektantce wzorów, która pierwsza zgłosiła się do wykonania projektu haftu.

Od tego momentu, projektantka ma dwa miesiące na ukończenie wzoru. Gdy już to zrobi, każda z hafciarek, która brała udział w wykupieniu ilustracji, wpłaca drugie 100 rubli, tym razem projektantce.

Tym sposobem ten jeden raz, to hafciarki decydują, z których ilustracji powstaną wzory. A  co jeszcze lepsze, otrzymują je za super niską cenę, w sumie około 12 zł.

Красная Шапочка Елена Широкова

Właśnie w trakcie ostatniej edycji Fabryki Życzeń pokochałam ilustracje Tateshi Yokotaishi.

To nie tak, że wcześniej ich nie znałam. Przeglądając na bieżąco rosyjską, hurtową produkcję wzorów, nie da się przegapić prac tej artystki i wzorów wykonanych na ich podstawie. Ale dopiero teraz otworzyłam szerzej oczy i dostrzegłam, że to jest przecież piękne.

Elena Shirokova

W Fabryce Życzeń brało udział kilkadziesiąt ilustracji. Lubię bajkowe stworzenia, więc poszłam tym tropem i wybrałam sobie między innymi 3 ilustracje z serii bajkowej Tateshi. Czerwony Kapturek jest pierwszą z nich. Wzór stworzyła Elena Shirokova. 

Bardzo lubię rotację w haftowaniu, ale tym razem Elena Shirokova przykuła mnie na dłużej do jednego wzoru. Widziałam też już gotowy, wykonany haft. Zapiera dech. Jest niemożliwie piękny.. 


 Mam na ten rok sporo cudnych hafciarskich planów. Zaczęłam kilka nowych prac, których jeszcze nie pokazywałam, a dwa skończone: Zimorodek Nimue i Wiosenna Fantazja Viktorii Ivchenko czekają na publikację.

Mam też dziką fazę krzyżykowania 🙂 Ze szkodą dla bloga, ale z korzyścią dla haftów, nie mogę oderwać się od igły 🙂 

Też  miewasz takie fazy hiperaktywnego krzyżykowania? Albo zastoju? Bo moja mnie strasznie cieszy! Przybywa xxx.

Follow my blog with Bloglovin

Share: