Natalya Pletyonko, Dziewczyna z kotkiem

Follow my blog with Bloglovin

To jeden z takich projektów, który nie ma szans pojawić się w głównym hafciarskim nurcie. Mnie jednak przyciągnął.

Wzór kupiłam podczas konkursu „Twoja ilustracja w krzyżykach” na vk.com. Jego formuła jest trochę podobna do Fabryki Życzeń, z której pochodzi Czerwony Kapturek. Jest jednak mniej interesująca, a większość autorów, których ilustracje biorą udział w konkursie, potrzebuje jeszcze ćwiczeń w swoich artystycznych zmaganiach z oporną materią.

Natalya Pletyonko, Dziewczyna z kotkiem

Hit czy kit?

Dziewczyna z kotkiem ani nie zdobyła jakiejś szczególnie imponującej publiki, ani za wiele się o niej nie mówiło w czasie konkursu. Nawet sama autorka wzoru Natalya Pletyonko, nie była zbyt optymistyczna. Podczas tworzenia schematu zastanawiała się czy zobaczy kiedykolwiek ukończony haft. 

Dla mnie ilustracja jest piękna, a wzór tak świetnie opracowany, że haft wydaje mi się nawet ładniejszy od ilustracji. 

Natalya Pletyonko, Dziewczyna z kotkiem

Haft Dziewczyna z kotkiem, Natalya Pletyonko

Wzór haftuję na białej Lindzie 27ct. Pierwszy raz zdecydowałam się na tą tkaninę i na razie wrażenia mam mieszane. Z jednej strony jest dla mnie za miękka i za wiotka, z drugiej wychodzą mi na niej piękne, równe krzyżyki. 


O konkursie „Twoja ilustracja w krzyżykach” nie będę się na razie rozpisywać. Bo i nie za bardzo jest o czym. Ilustracje biorące w nim udział są bardzo przeciętne i w większości nie wyglądałyby dobrze w hafcie. 

Formuła konkursu nie jest szczególnie świeża i odkrywcza ale i tak przyciąga uwagę. Będę podglądać kolejne edycje i jeśli poziom ilustracji się podniesie napiszę o nim więcej.

uściski,

Share: